Пішохідні дороги і тераси на даху

Пішохідні дороги і тераси на даху
Пішохідні дороги і тераси на даху
Пішохідні дороги і тераси на даху

Пішохідні дороги і тераси на даху

При плануванні пішохідних доріжок і терас на дахах і гаражах необхідно передбачити загальну вагу покриття ще на етапі проектування. Дуже важливо при установці конструкцій покрівлі захистити від пошкоджень шар гідроізоляції, для цього використовується вологоутримуючий захисний мат або дренажний шар, який буде виконувати цю ж функцію (наприклад, Elastodrain® EL 202 або Protectodrain® PD 250). Дренаж твердотілих ландшафтів в основному відбувається на поверхні, в зв'язку з цим необхідно забезпечити достатній нахил до водостічних елементів дахи.

Важливі особливості проектування та експлуатації

Дренажний стік

Дренаж

На відміну від ландшафтних дахів, де необхідно накопичення води і уповільнення стоку, для пішохідних доріжок і терас потрібно швидкий злив здебільшого дощової води з поверхні. Отже, важливо забезпечити дренаж відразу на двох рівнях: на поверхні і біля основи. Компанія ZinCo передбачила всі необхідні системні рішення для цих завдань.

Нахил

Нахил

Нахил поверхневого шару залежить в першу чергу від матеріалу поверхні. «Покрівля на палях» не потребує будь-якого нахилу, так як вода може стікати через стики і застою не буде, проте, для поверхні з бетону або асфальту слід забезпечити невеликий нахил. Це не є проблемою, якщо гідроізоляція і поверхню мають однаковий нахил. Якщо ж необхідно створити нахил, відмінний від площини гідроізоляції, укладається шар гравію. При проектуванні нахилу необхідно врахувати висоту з'єднання.

Краї і огорожі

Краї і огорожі

Стабільний край даху майже так само важливий, як і надійний дренажний елемент. Профілі з нержавіючої сталі і бетонні бордюри від компанії ZinCo забезпечують потрібне функціональне і естетичне рішення. Розміщення елементів поверх дренажного шару не погіршує водовідведення.

Пішохідні доріжки і тераси на зелених дахах

Утримання води

Коли пішохідні доріжки розміщуються на зелених дахах, важливі не тільки дренаж і міцність на стиск, але і здатність утримувати воду. Floradrain® FD 40-E, як основний елемент системи, відповідає всім вимогам даху і забезпечує міцну функціональність. Залежно від способу встановлення він дозволяє утримувати воду (дифузійними отворами вгору) або дренаж води (дифузійними отворами вниз).

Поверхні спортивних майданчиків

Поверхні спортивних майданчиків

Спеціальні спортивні поверхні можна також встановлювати на дренажні елементи ZinCo. Базовий і нижчележачий дренажний шар здатні відводити вологу через пористі поверхні. Технічний відділ ZinCo надасть індивідуальні рішення для конкретних проектів.