Системи зелених дахів

Зелені дахи Zinco
Зелені дахи Zinco
Зелені дахи Zinco
Зелені дахи Zinco
Зелені дахи Zinco
Зелені дахи Zinco

Системи зелених дахів

При проектуванні і установці зеленого даху важливо забезпечити для рослин навколишнє середовище якомога ближче до природнього. Найважливішим фактором є компенсація нестачі землі, а кожен компонент зеленого даху ZinCo компенсує це. Таким чином, створюється постійне середовище проживання для багатьох видів рослинності на дахах.

Основні типи

Екстенсивне озеленення дахів – відмінний вибір при облаштуванні стандартного даху. Правильно виконане екстенсивне озеленення - більш естетичне і економічне в обслуговуванні, ніж просте гравійне покриття. Екстенсивне озеленення виконує функції екологічно чистого та ефективного захисного покриття гідроізоляційного шару. При даному типі озеленення будуть доречні посухостійкі рослини із сімейства седумів, лікарських рослин і трав'яний покрив. Після влаштування таких покрівель подальша експлуатація відбувається з мінімальною участю людини - 1-2 рази на рік.

Інтенсивні зелені дахи можна легко порівняти з побудовою саду на даху. Вони зазвичай багатофункціональні і доступні. Вони вимагають більшої ваги і глибшого нарощування системи. Технічне обслуговування є регулярним і залежить від ландшафтного дизайну і обраного рослинного матеріалу. Залежно від глибини субстрату можливо розміщувати газони, багаторічники, кущі, дерева, включаючи інші ландшафтні варіанти, такі як ставки, альтанки, патіо, автомобільні та пішохідні доріжки. Для всіх цих видів ZinCo пропонує добре спроектовані функціональні системи.

Крім цього компанія Zinco пропонує інші системи для дахів, які забезпечують безпечну роботу людей на даху, використання сонячної енергії та управління зливовими водами.

Екстенсивне озеленення

Покрівля без нахилу

Покрівля без нахилу

На дахах без нахилу можливе утворення калюж і застій води. При правильній конструкції зеленого даху можна уникнути пошкоджень, викликаних застоєм вологи. Встановлення більш високих дренажних елементів Floraset® забезпечує необхідну відстань до стоячої води.

Параметри

Висота системи: ≈ 18 см
Загальна вага: ≈ 108 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 36 л/м2
Співвідношення стоку С: ≈ 0.34
Система «Седумний килим»

Система «Седумний килим»

Велика зелена покрівля системи "Седумний килим" використовується перш за все там, де, крім невеликої ваги, потрібні мінімальні витрати на технічне обслуговування. Перевірені типи седумов, в поєднанні із зеленою структурою даху, забезпечують міцні дахи з мінімальним доглядом.

Параметри

Висота системи: ≈ 9 см
Загальна вага: ≈ 95 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 25 л/м2
Співвідношення стоку С: ≈ 0,34
Система озеленення «Альпінарій»

Система озеленення «Альпінарій»

Система озеленення дахи «Альпінарій» дозволяє зробити витончений дизайн з індивідуальним характером. Рослинність складається з різних видів, які забезпечують тривалий період цвітіння і встановлюють різні акценти протягом усього вегетаційного періоду.

Параметри

Висота системи: ≈ 10 см
Загальна вага: ≈ 108 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 36 л/м2
Співвідношення стоку С: ≈ 0,34
Міський кліматичний дах

Міський кліматичний дах

Система міських кліматичних дахів дозволяє досягти максимального випаровування вологи. Завдяки іригаційній системі міських кліматичних зелених дахів спеціально розроблений рослинний склад забезпечує високий рівень випаровування вологи навіть в суху, жарку погоду. Прискорене випаровування вологи надає охолоджувальний вплив на навколишнє середовище і, таким чином, активно впливає на міський клімат

Параметри

Висота системи: ≈ 15 см
Загальна вага: ≈ 150 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 45 л/м2
Співвідношення стоку С: не визначено
Похила зелена покрівля до 25°

Похила зелена покрівля до 25°

На похилих покрівлях, на відміну від плоских, необхідно зменшити навантаження на опори, парапети, карнизні звіси. Вибір рослин залежить від нахилу покрівлі та експозиції. Гідроізоляція стійка до коріння рослин. Важливо вже при проектуванні передбачити варіанти подальшого сервісного і технічного обслуговування покрівлі.

Параметри

Висота системи: 13-15 см
Загальна вага: 115-145 кг / м2
Водонакопичення: 38-44 л / м2
Похила зелена покрівля до 35°

Похила зелена покрівля до 35°

З урахуванням системи озеленення похилих дахів на основі елементів Georaster® можливо озеленення дахів з нахилом більше 25°. Елементи георешітки розміром 54х54 см, висотою 10 см з поліетилену високого тиску без використання інструменту легко вставляються один в одного. Це забезпечує швидке, стабільне і рівне з'єднання.

Параметри

Висота системи: ≈ 12 см
Загальна вага: ≈ 155 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 64 л/м2

Інтенсивне озеленення

Зелені дахи «Запашні трави»

Зелені дахи «Запашні трави»

При порівняно невеликій висоті субстрату можна висаджувати запашні трави і напівкущі, такі як чебрець, орегано і лаванда. Ці рослини є засухостійкими і створюють прекрасний рослинний покрив у вигляді барвистих клумб і живих огорож.

Параметри

Висота системи: ≈ 16 см
Загальна вага: ≈ 180 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 68 л/м2
Співвідношення стоку С: < 30
Ландшафт над паркінгом

Ландшафт над паркінгом

Система озеленення підземних паркінгів з інтенсивною експлуатацією підходить для газону і багаторічних рослин, а при глибшому шарі субстрату можна висаджувати кущі, невеликі дерева і т.д. Якщо шар субстрату більш тонкий, є потреба у додатковому поливі.

Параметри

Висота системи: ≈ 23 см
Загальна вага: ≈ 305 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 100 л/м2
Співвідношення стоку С: не визначено
Літній луг

Літній луг

Система інтенсивного озеленення з мінімальними вимогами до догляду, інтегрованою системою іригації. Система «Літній луг» дозволяє знизити рівень споживання води, оскільки вона подається безпосередньо до коренів рослин, і загальна вага, за рахунок зменшення висоти субстрату, до 10 см. Перевагою також є індивідуальна настройка управління системою іригації.

Параметри

Висота системи: ≈ 15 см
Загальна вага: ≈ 165 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 65 л/м2
Співвідношення стоку С: не визначено
Система "Сад на даху"

Система "Сад на даху"

Система «Сад на даху» - дозволяє створити відмінне місце для відпочинку на даху - від невеликих клубів з прохолодним водоймою до зелених оазисів, що притягують в спекотну жару. Система «Сад на даху» - це багатофункціональна конструкція озеленення дахів з високим рівнем накопичення води.

Параметри

Висота системи: ≈ 27 см
Загальна вага: ≈ 340 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 110 л/м2
Співвідношення стоку С: не визначено
Ферми на міських дахах

Ферми на міських дахах

Число густонаселених мегаполісів зростає. Більше половини населення світу живе в містах. Незабудованих і зелених територій залишилося в них вкрай мало. Тому має сенс використовувати дахи для сільськогосподарського вирощування овочів, фруктів і трав.

Параметри

Висота системи: ≈ 25 см
Загальна вага: ≈ 300 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 100 л/м2
Співвідношення стоку С: не визначено
Екодах - Natureline

Екодах - Natureline

Створення природного середовища на зеленій покрівлі ZinCo за допомогою елементів з відновлюваної сировинного матеріалу.   Завдяки технології виробництва біопластика дренажні елементи в цій системі зеленої покрівлі в основному виконані з цукрової тростини, найкориснішої і найпоширенішої в світі цукрового рослини.

Параметри

Висота системи: ≈ 27 см
Загальна вага: ≈ 365 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 135 л/м2
Співвідношення стоку С: не визначено

Інші системи

Автомобільні дороги

Автомобільні дороги

В основі системного рішення для дорожніх покриттів лежать стійкі до динамічних навантажень дренажні мати Stabilodrain® SD 30 або Elastodrain® EL 202. Система «Автомобільні дороги» не дивлячись на велику товщину, характеризується значною стійкістю. Водовідведення здійснюється в основному з рівня гідроізоляційного шару, по дренажному елементу.

Пішохідні доріжки і тераси

Пішохідні доріжки і тераси

При встановленні пішохідних доріжок, дорожнє покриття, укладене на піщану або щебеневу основу, забезпечує відведення води відразу на дренажний шар, що запобігає появі таких малоприємних ефектів, як поява калюж і намерзання. Це допомагає уникнути таких болючих питань як підмивання та руйнування покриття пішохідних доріжок.

Системи рейок Fallnet® SR Rail

Системи рейок Fallnet® SR Rail

Захист від падіння Fallnet® SR Rail може бути встановлений без проникнення в дах. За допомогою горизонтально рухомих точок кріплення людина може безпечно і комфортно працювати на даху

Точкова система Fallnet® SR

Точкова система Fallnet® SR

Завдяки змінним елементам сітки точкова система ZinCo Fallnet® SR підходить для невеликих дахів і може бути розширена. Fallnet® SR не вимагає проникнення в дах.

Система безпеки ZinCo Railing

Система безпеки ZinCo Railing

Система огорож ZinCo може бути встановлена на плоских дахах і терасах, не проникаючи в основу. Можливі також індивідуальні рішення для огорож.

Зелений дах та геліосистеми

Зелений дах та геліосистеми

Сонце - основний фактор існування рослинного світу і невичерпне джерело енергії. Відкриті площі на дахах затребувані з двох точок зору: по-перше, як ділянки для розміщення фотоелектричних пристроїв з метою отримання екологічно чистої, відновлюваної енергії та, по-друге, як екстенсивне озеленення житлового простору. Насправді, в цьому немає суперечності: озеленення дахів та встановлення сонячних енергосистем ідеально поєднуються один з одним і забезпечують технічну і економічну вигоду.

Система управління зливовими водами

Система управління зливовими водами

Зміна погодних умов (наприклад, рясні опади) можуть привести до короткочасного перевантаження міської каналізаційної системи. Великою перевагою зелених дахів є накопичення вологи, що дозволяє відстрочити стік зливової води, розвантажуючи при цьому каналізаційну систему і попереджаючи повені.

Параметри

Висота системи: ≈ 15 см
Загальна вага: ≈ 155 кг/м2
Водонакопичення: ≈ 80 л/м2
Співвідношення стоку С: не визначено
layers

1. Захист від проростання коріння

Його вкладання здійснюється безпосередньо на шар гідроізоляції, забезпечуючи його захист від пошкодження корінням рослинного шару.

2. ВОЛОГОУТРИМУЮЧИЙ ЗАХИСНИЙ МАТ

Забезпечує захист гідроізоляції від можливих механічних пошкоджень і відіграє роль акумулятора додаткової вологи.

3. ДРЕНАЖНО-НАКОПИЧУВАЛЬНИЙ ЕЛЕМЕНТ

Накопичує оптимальну кількість вологи, необхідної для забезпечення життєдіяльності рослин і регулює відтік води.

4. СИСТЕМНИЙ ФІЛЬТР

Забезпечує фільтрацію води, запобігаючи потраплянню дрібнодисперсних часток субстрату в дренажно-накопичувальний елемент, таким чином захищаючи його від заливання.

5. ШАР СУБСТРАТУ

Шар субстрату, в який висаджуються рослини.

6. РОСЛИННИЙ ШАР

Седуми, газон, багаторічні рослини, дрібний чагарник, дерева.

Екологічні переваги

Раціональне використання дощової води

Здатність системи озеленювання утримувати воду дозволяє здійснити природний кругообіг води в природі просто на даху, повертаючи в атмосферу більш ніж 60% вологи, створюючи цим сприятливий мікроклімат.

Екологічні переваги

Поліпшення мікроклімату

Безперечним є той факт, що рослини на даху також виробляють кисень, необхідний нам для дихання.

Екологічні переваги

Підвищений захист від шуму

Рослинний шар, шар субстрату та всі інші шари системного рішення здатні ефективно протистояти акустичному забрудненню, знижуючи проникаючий шум на 8 dB, а вихідний — на 3dB. Це зробило обов’язковим застосування зелених покрівель у зонах аеропортів усієї Європи.

Екологічні переваги

Зменшення споживаної електроенергії

Зниження витрат на кондиціювання та опалення приміщень під зеленими покрівлями призводить до зменшення споживання електроенергії — і це є важливим екологічним фактором!

Екологічні переваги

Стримування пилу та забруднюючих речовин

Рослини — найкращий фільтр, здатний до самостійного відновлення. Завдяки ньому концентрація шкідливих речовин та пилу у повітрі знижується на 20%.

Екологічні переваги

Розширена екосистема

Зелений дах являє собою природне середовище для рослин і тварин. Зокрема відомі випадки відвідування зелених дахів перелітними птахами під час сезонних міграцій.

Екологічні переваги

Використання високоякісної вторинної сировини

Важливою екологічною перевагою є той факт, що частка вторинної сировини у виробництві матеріалів для системних рішень ZinCo сягає 80%!

Економічні переваги

Підвищення економічної ефективності покрівель, які експлуатуються

Озеленення покрівель і терас дозволяє створити додаткові корисні площі без залучення земельних ресурсів та використовувати їх під громадські зони відпочинку, ігрові зони, літні майданчики кафе і ресторанів. Все це підвищує економічну ефективність і ринкову вартість будівлі.

Економічні переваги

Скорочення витрат на кондиціонування і опалення

Всі шари системного рішення зеленої покрівлі спрямовані на утримання і рівномірний розподіл вологи по всій площі даху. Випаровуючись, вода знижує температуру покрівлі і, відповідно, в приміщеннях, що знаходяться під нею, що, в свою чергу, дозволяє заощадити на кондиціонуванні до 60% коштів.
Пориста структура системних рішень ZinCo знижує тепловтрати і покращує теплоізоляцію даху на 40%, скорочуючи витрати на опалення.

Економічні переваги

Збільшення терміну служби гідроізоляції

У разі озеленення покрівлі усі шари системного рішення укладають поверх гідроізоляційного шару, оберігаючи його від впливу прямих сонячних променів, граду, перепадів температури і пересихання, що збільшує термін служби гідроізоляції приблизно в 4 рази.

Економічні переваги

Навантаження на ливнестоки

Системи озеленення покрівель здатні утримувати до 90% опадів знижуючи, тим самим, навантаження на ливнестоки, що дозволяє застосувати більш дешеві зливові труби меншого діаметру.