Кліматичні особливості і як їх враховувати при проектуванні, щоб дах на території України служив вам не тільки влітку

Кліматичні особливості і як їх враховувати при проектуванні, щоб дах на території України служив вам не тільки влітку 

При розробці проекту ландшафтний архітектор завжди враховує географічне розташування майбутнього саду. Такі кліматичні особливості як опади (сніг, дощ), температурні показники, вітер, кількість сонячних днів у році - все це важливо при виборі рослин.

Створюючи сад на даху, архітектор повинен враховувати, що кліматичні особливості впливають не тільки на вибір рослин, але також і на товщину субстрату, в якому ці рослини надалі будуть розвиватися.

 

Розглянемо приміром найпростішу систему екстенсивного озеленення "седумний килим". Рекомендована товщина субстрату технологічного пирога становить 100мм. Але, у Львівській області у зв'язку з великою кількістю опадів, достатньо всього 60мм, тоді як у Київській - необхідно 120мм. При виборі рослин для саду на даху слід передбачити, що на висоті умови жорсткіше, ніж на поверхні землі - агресивніші вітрові навантаження, сильніші температурні перепади протягом року. Тому рослинний асортимент для зелених дахів України слід підбирати із зони не менше 5, згідно зі схемою кліматичних зон зимостійкості (морозостійкості) USDA рослин (див. схему кліматичних зон зимостійкості (морозостійкості) USDA рослин Європи). 

 

Крім того, є певні особливості в догляді за рослинами на даху. Сади прокидаються тут раніше після зими, тому важливо не пропустити час початку запуску системи поливу.  Восени ж, навпаки, сад може потребувати поливу більш тривалий період, ніж його наземний брат. 

 

В цілому ж, сад на даху (інтенсивне озеленення) передбачає такі ж принципи догляду як і наземний ландшафт. 

 

... .І погодьтеся, як же чудово дивитись на танець пелюсток, що опадають, з вашої квітучої вишні, ... .знаходячись на 35 поверсі ...