Екстенсивне озеленення

Не можете визначитися із вибором? Зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом, і наші фахівці нададуть відповіді на всі питання та допоможуть обрати найкраще рішення для вас.

озеленювання покрівель

Екстенсивне озеленення покрівель — відмінний вибір при облаштуванні стандартного даху. Правильно виконане екстенсивне озеленення — естетичніше та економічніше в обслуговуванні, аніж звичайне покриття жорствою. Екстенсивне озеленення виконує функції екологічно чистого та ефективного захисного покриття гідроізоляційного шару. При використанні цього різновиду озеленення будуть доречними посухостійкі рослини з сімейства лишайників, седумів, лікарські рослини та трав’яне покриття. Після влаштування таких покрівель подальша експлуатація відбувається за мінімальної участі обслуговування — 1-2 рази на рік.

 

Екстенсивне озеленювання покрівлі
Озеленювання покрівель
Зелена покрівля
Екстенсивне озеленювання

Система «Седумний килим» – це кольоровий килим із рослин та гарантований захист гідроізоляції. Цей різновид являє собою систему озеленення покрівлі з низьким рослинним покриттям і висотою субстрату 60 мм. Седуми та інші багаторічні рослини призначені для створення суцільного зеленого покриття. Конструкційне рішення поданої системи є простим та недорогим в експлуатації. Для збільшення терміну цвітіння зеленого покриття, висаджують 6-7 різновидів седумів. Період цвітіння — раннє літо. Кольорове рішення — жовтий, червоний, білий.

Система «Альпінарій» – за допомогою цієї системи покрівлі можна надати індивідуального характеру. Застосовуючи систему «Альпінарій» при екстенсивному озелененні використовують посухостійкі багаторічні рослини, такі як гвоздики середньої висоти до 400 мм, що радує своїм цвітінням з весни до пізньої осені. Седуми та інші багаторічні рослини призначені для створення суцільного зеленого покриття й не вимагають особливого догляду після їх висадки на покрівлі.

Система «Похила зелена покрівля з кутом до 25°». Система озеленення покрівель з нахилом більше 10° відрізняється від озеленення пласких покрівель. На скатних покрівлях має бути зменшено навантаження на опори, парапети, карункові звиси, при цьому шар субстрату має бути захищеним від ерозії. Вибір рослин також повинен відповідати нахилу покрівлі та експозиції. Важлива умова — використання стійкої до коріння рослин гідроізоляції. Гідроізоляція має бути стійкою до коріння рослин, оскільки вкладання додаткового шару протикореневої плівки спричинить збільшення зрушувальної сили всього пирога покрівлі. Важливо вже під час проектування передбачити варіанти подальшого обслуговування покрівлі. На її поверхні має бути передбаченою достатня кількість спрямовуючих, які можуть бути використаними для робіт сервісного та технічного обслуговування.

Система «Похила зелена покровля з кутом до 35°». Із системою озеленення скатних покрівель на базі елементів Georaster® стає можливим озеленення покрівель з нахилом більш ніж 25°. Елементи георешітки розміром 54х54 см та висотою 10 см з поліетилену високої щільності без використання інструменту легко можна установити один всередину другого. Це забезпечує швидке, стабільне та рівне з’єднання. На площині, яку вкрито Georaster® можна ходити, вона готова до заповнення сумішшю субстрату. Завдяки обсягу елементів залишається відносно велика кількість місця для розвитку кореневої системи. Звичайно ж, вибір рослин повинен бути відповідним до умов скатної покрівлі, південна сторона якої може потрапляти під дію інтенсивного сонячного випромінювання. Сточування осадів відбувається набагато швидше, ніж з пласких покрівель. Щоб уникнути прогалин у вегетативному шарі, які, у свою чергу, можуть стати початковими точками для розвитку ерозії, необхідно передбачити можливість зрошування, хоч це, зазвичай, необхідно тільки у посушливий період. У конструкції озеленення скатних покрівель необхідно враховувати необхідність того, що виникаючі сили зрушування мають бути компенсовані досить стабільним окантуванням звису. А за наявності необхідності — додатковими брусками. Окрім використання на скатних покрівлях, елементи Georaster® широко застосовуються в якості арматурних елементів для скального шару в дорожньому будівництві, для зміцнення схилів та для інших цілей.