Статьи

01.09.17

Ефективне управління водою за допомогою «Aquafleece»

«Екстенсивний зелений дах вимагає додаткового поливу тільки після посадки». Це твердження, звичайно, не враховує різницю кліматичних умов, навіть в межах Європи. Спекотний і посушливий клімат Середземномор’я не схожий на м’який і рясний опадами клімат Німеччини чи Нідерландів. Навіть на території України кліматичні умови значно відрізняються. До того ж, ми є свідками швидких кліматичних змін і не можемо здогадатись, наскільки суворими кліматичні умови стануть в найближчі роки. З огляду на це, в ZinCo створили систему «Екстенсивне озеленення зі зрошенням».

На відміну від звичайного зрошення за допомогою розбрискувачів або лінійної системи на поверхні, нова система використовує властивість капілярного поширення вологи. Вода надходить безпосередньо в кореневу зону в невеликих кількостях. Поверхневе випаровування зводиться до мінімуму. В дренаж вода надходить тільки після того, як буде рівномірно насичений водою мембранний шар, який живить шар субстрату і коріння рослин, розташованих вище. Завдяки цьому, вода для поливу використовується максимально економно.

  • Системний субстрат.
  • Розподільна мембрана Aquafleece зі встановленою системою поливу.
  • Дренажно-накопичувальний елемент Floraset.
  • Захисно-накопичувальний мат TSM 32

Основним елементом нової системи є мембранний шар Aquafleece AF 300 ZinCo. Мембрана знаходиться під шаром субстрату на дренажному елементі. Як дренажний елемент може бути застосований Floradrain FD25 або Floraset FS50, виконанний зі спеціального пінополістиролу. Завдяки двошаровій конструкції, Aquafleece розподіляє і акумулює воду на своїй поверхні, не дозволяючи їй надходити в дренаж, до тих пір, поки не буде максимального насичення водою. Для поливу використовуються труби з крапельною подачею води. Встановлюються вони на поверхні Aquafleece на відстані близько 50 см і кріпляться за допомогою спеціальних тканинних «липучок». Монтаж системи доволі простий, що дозволяє заощадити час та кошти на стадії створення зеленого покриття. Для максимально ефективного використання води, інженери ZinCo рекомендують налаштовувати цикли поливу на часті, але короткочасні фази. Така схема поливу дозволить досягти постійного надходження води до коріння рослин. При інтенсивних природних опадах Aquafleece не перешкоджає швидкому дренажу зайвої води, зберігаючи в собі необхідну її частину. У такі періоди використання додаткового поливу може бути призупинено. Застосування системи можливо на дахах з ухилом від 0 до 5 градусів.

Спочатку система була спеціально розроблена на прохання іспанського офісу ZinCo, але економічно та технічно виявилася затребуваною і в більш північних регіонах Європи, а також, на інших континентах.

Вернуться к списку новостей